SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Jiří Lehečka v semifinále? Vynikající zápas se špatným koncem

11.09.2020 14:24:00 | Jiří Lehečka hrál na centrkurtu svůj životní zápas, ještě nikdy ve své kariéře nebyl na challengeru v semifinále, stál proti němu proti Polák Kamil Majchrzak (107. ATP), pro mnohé favorit na postup do finále. Osmnáctiletý Čech ale vstoupil do zápasu bez jakéhokoliv respektu, do stavu 3:3 si oba vyhrávali podání.

Právě servisem si Lehečka ve složitých chvílích pomáhal, ve výměnách byl Polák vynalézavější, trpělivější a přesnější. Přesto Lehečka vzal Majchrzakovi podání, vedl 4:3, měl pak při svém servisu tři výhody, ale nakonec Polák srovnal – 4:4. Znovu však přišla Lehečkova chvíle, brejkl Poláka, vedl 5:4 a pak následně dokonale odservíroval závěr setu – dvě esa ho uklidnily, navíc měl dokonalé i druhé podání – 6:4. Kdo si myslel, že bude Lehečka psychicky nahoře, že vstoupí suverénně do druhé sady, ten se mýlil, mladý Čech udělal první gem za stavu 0:5 – nakonec 1:6. Třetí set? Lehečka si vyhrával jistě svůj servis, a když ve třetím gemu udělal pátou dvojchybu, hned ji odčinil esem – 2:1. Pátý gem byl pro Lehečku osudným, hladce prohrál své podání, ale Polák klopýtal, prohrával 15:40, ale ještě to otočil a vedl 4:2 a už to dál šlo podle jeho not. Je tak zkušený, že ani Lehečkovo nadšení zvrtat nepřineslo – 2:5 a pak ještě přidal Majchrzak servis – 6:3.
„Od druhého setu Kamil neudělal nevynucenou chybu. Hrál velice solidně, ukázal, že je skvělý hráč,“ uznal Jiří Lehečka. „V prvním setu se mi dařilo, v koncovce navíc soupeř udělal dvě jediné větší chybičky což mi pomohlo. Ve druhé sadě jsem rychle odpadl. Pak přišla ta rozhodující a v ní byla klíčová šestá hra. Měl jsem šanci vyrovnat na 3:3, nevyužil jsem ale dva brejboly a soupeř je natolik zkušený, že to v pohodě dohrál,“ dodal poslední český zástupce ve dvouhře. Se svým výkonem na turnaji ale byl spokojený. „Podařilo se odehrát hodně dobrých zápasů. Jsou to pro mě velké zkušenosti. Potřebuji tak pokračovat,“ prohlásil Lehečka.