SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Veselý si na úspěšné sezony v Prostějově nevzpomněl

04.06.2024 14:17:06 | Jiří Veselý se v letech 2014, 2015 a 2017 stal králem prostějovské antuky, vyhrál třikrát Czech Open, dokonale zná – ještě donedávna – domácí areál. A proto byl před prvním kolem UniCredit Czech Open v zápase proti jedenadvacetiletému Rakušanovi Lukasi Neumayerovi spíše favoritem.

Navíc nedávno vyhrál na Štvanici challenger Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia, ve svém prvním finále od února 2022 porazil Belgičana Gauthiera a vše nasvědčovalo, že se mu vrací vítězné sebevědomí. Jak to nakonec dopadlo? Sen o úspěšném návratu na prostějovské kurty se Jiřímu Veselému zhroutil na začátku druhého setu. S Lucasem Neumayerem po ztrátě první sady přišel v rychlém sledu dvakrát o vlastní servis. Sice si dokázal vzít jeden brejk zpět, na obrat to ale, v souboji s rakouským mladíkem, trojnásobnému vítězi turnaje nestačilo. „Ještě za stavu 2:3 jsem měl ve druhém setu šanci vrátit se do zápasu, nedohrál jsem ale některé dobře rozehrané výměny. Hlavním problémem však byl můj servis. Pětkrát jsem přišel o podání, dával jsem soupeři zbytečné šance, což rozhodlo,“ uvedl zklamaný Veselý po porážce 4:6, 2:6. „Nemohl jsem se do zápasu nějak dostat. Byly tam nějaké záblesky, to ale na takové úrovni nestačí,“ dodal Veselý.