SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

České úterý na centrálním dvorci

04.06.2024 10:57:32 | UniCredit Czech Open pokračuje zápasy 1. kola a český tenis na něm má velké zastoupení. V prvním zápase se představí trojnásobný vítěz prostějovského challengeru třicetiletý Jiří Veselý (239. ATP), před měsícem vyhrál na pražské Štvanici Advantage Cars Prague Open 2024 by Sport-Technik Bohemia, ve svém prvním finále od února 2022 udolal skoro po třech hodinách Belgičana Gauthiera Onclina.

Nastoupí proti jedenadvacetiletému Rakušanovi Lukasi Neumayerovi (228.), v letošním roce se mu nejvíce dařilo na Tenerife a v Zadaru, kde postoupil do čtvrtfinále. V Chorvatsku porazil i krajana Dominika Tiema.
Ve druhém zápase se představí tenista prostějovského klubu, šestadvacetiletý Vitalij Sačko, (195. ATP), jeho nejlepším letošním výsledkem je postup do hlavní soutěže na turnaji ATP v Hong Kongu, hrál také osmifinále v Ostravě, Barceloně a Madridu. Nastoupí proti francouzskému tenistovi Ugo Blanchetovi (160. ATP), který v letošním roce postoupil do hlavní soutěže na turnaji ATP v Monpellier a si zahrál finále na challengeru v Oeiras.
 Ve třetím zápase se šestadvacetiletý vítěz UniCredit Czech Open 2022 Vít Kopřiva, 127. ATP, který se v letošním roce se probojoval do hlavní soutěže na Australian Open a potrápil Sebastiana Kordu, postoupil do hlavní soutěže v Doze a Miami, kde porazil soupeře z první světové stovky postaví proti Italovi Stefano Travagliovi, je mu dvaatřicet let, v kariéře vyhrál pět titulů na turnajích kategorie challenger, letos byl v semifinále v Koblenzi a Římě, dostal se do finále na Tenerife.
Zápasy ve dvouhře s českou účastí na centrálním dvorci uzavře obhájce trofeje Dalibor Svrčina, (192. ATP), byl ve čtvrtfinále, v Novém Dílí, v semifinále v Čénai, a postoupil do hlavní soutěže na turnaji ATP v Montpellier. Jeho soupeřem bude třiadvacetiletý Francouz Valentin Royer, (198. ATP), byl v semifinále na turnajích v Oeiras, v Tunisu byl v první polovině května ve finále a v Santa Margarita di Pula vyhrál turnaj ITF.