SCHEDULE
LIVE SCORE
LIVE STREAM

Paulson na UniCredit Czech Open využil divokou kartu

03.06.2024 18:41:23 | Na antukových dvorcích prostějovského tenisového klubu se naplno rozběhl 31. ročník tradičního turnaje UniCredit Czech Open. Své první zápasy odehráli i tři nasazení tenisté největšího tuzemského challengeru. Mezi postupujícími nechybí turnajová jednička Laslo Djere ze Srbska, který si ve dvou setech poradil s Kazachem Timofejem Skatovem 6:4, 6:2.

V rámci hracího programu nastoupili na kurty nejdříve finalisté kvalifikace. O postup do hlavní soutěže usilovali také dva domácí tenisté. Martin Krumich podlehl 2:6, 6:7 Jerome Kymovi ze Švýcarska. Přesto si jako „šťastný poražený“ zahraje 1. kolo.  Do hlavní soutěže přímo postoupil Michael Vrbenský. Druhý nejvýše nasazený hráč kvalifikace porazil bezpečně 6:1, 6:4 ruského tenistu Bogdana Bobrova. „Jedinou slabší chvilku jsem měl při prvním mečbolu za stavu 5:2 ve druhém setu. Většinou jsem ale diktoval tempo hry,“ prohlásil Vrbenský.
Už do 2. kola postoupil Andrew Paulson, držitel divoké karty. Ve vyrovnaném souboji porazil Alibeka Kačmazova za dvě a čtvrt hodiny 6:4, 4:6, 6:4. Ve třetí sadě vedl již 5:2 a přes jednu ztrátu podání vybojoval vítězství. „Bylo to hodně náročné, ale ve třetím setu jsem cítil, že mám více sil. Jsem rád, že se podařilo volnou kartu využít,“ řekl Paulson.
V rámci druhého hracího dne se na kurtu představí oba domácí nasazení tenisté. Obhájce loňského titulu Dalibor Svrčina vyzve Francouze Valentina Royera ve čtvrtém utkání na centrálním dvorci. Vít Kopřiva, který v Prostějově triumfoval v roce 2022, narazí na Stefana Travagliu z Itálie. Jeho zápas v Prostějov Aréně nezačne před 14 hodinou. Program zahájí v 10 hodin Jiří Veselý a Rakušan Lukas Neumayer.